Aangepaste omgevingsvisie gemeente Bladel: mestverwerking

geplaatst op woensdag 23 januari 2019

In het najaar van 2018 is door de gemeenteraad een aangepaste omgevingsvisie vastgesteld op het gebied van natuur, veehouderij en mestverwerking. Dat betekent dat de voorkeur vastgelegd is voor mestverwerking op de bedrijventerreinen, een uitgangspunt dat ook op provinciaal niveau gesteund wordt. Concreet betekent dat dat er nu mogelijkheden geopend zijn voor mestverwerking op alle gemeentelijke bedrijventerreinen. Daarbij zijn overigens wel kaders vastgesteld met betrekking tot o.a. gezondheidsgebied, wijze van verwerking en emissie.

OBGB heeft zowel aan de  Gemeenteraad als aan het College van B&W (herhaaldelijk) aangegeven geen voorstander te zijn van mestverwerking op de bedrijventerreinen binnen onze gemeente. Wij zijn dan ook teleurgesteld dat er geen aandacht is besteed aan de belangen van onze leden, ondernemers op de bedrijventerreinen in Hapert en Bladel. Wij hopen u hiermee voldoende geïnformeerd te hebben.
 Archief